4 Radikalaus gyvenimo strategijos ir 5 žingsniai džiaugsmingo gyvenimo link

Praeitą savaitę prižadėjau plačiau papasakoti, kas yra Radikalus gyvenimas (Radical Living)ir Radikalus atleidimas (Radical forgiveness). Radikalus gyvenimas – tai sąmoningas gyvenimo būdas, pasitelkiant keturias strategijas:

 • Radikalų atleidimą (Radical forgiveness)
 • Radikalų galios susigrąžinimą (Radical Self Empowerment)
 • Radikalią Transformaciją (Radical Transformation)
 • Radikalią Manifestaciją (Radical Manifestation)

Pirmojo strategija, Radikalus atleidimas, yra visų kitų pagrindas. Ją Colin‘as Tipping‘as ir jo žmona Jo Ann sukūrė devintajame dešimtmetyje tam, kad padėtų savo klientams – žmonėms, sergantiems vėžiu, greitai ir efektyviai išsivalyti negatyvias, toksines emocijas, kurias jie pasąmonėje nešiojosi daugybę metų ir kurios greičiausiai turėjo nemažai įtakos jų sveikatai. Jiems labiausiai reikėjo atleidimo, bet tradicinis atleidimas tam netiko dėl kelių priežasčių:

 • niekas negalėjo tiksliai pasakyti, kokių žingsnių reikia imtis, kad galėtum atleisti kitam žmogui ar pačiam sau,
 • niekas nežino, kiek laiko reikės, kol pajėgsi atleisti – vėžiu sergančiam žmogui laikas yra labai svarbus…
 • tradicinis atleidimas ypač, jei reikia atleisti už tikrai rimtą nuoskaudą, visada buvo suvokiamas, kaip sunkus ir beveik neįmanomas įvykis, pasiekiamas tik tokiems šventiesiems kaip Motina Teresė, Popiežius, Dalai Lama ir pan.

Colin‘as suvokė, kad reikia tokios atleidimo formos, kuri būtų greita, paprasta, kurią sudarytų aiškūs žingsniai ir kuri nereikalautų ilgo psichoterapijos proceso. Iš šių poreikių ir gimė Radikalus atleidimas.

Kaip veikia Radikalus atleidimas?

colin-joann-meŠi strategija efektyvi todėl, kad jos pagrindas yra energijos pokytis. Tai yra, Radikalaus atleidimo įrankių pagalba yra sugriaunama „aukos istorija“, energetinis darinys, kuriame susikaupusios nuoskaudos, pyktis, keršto troškimas, liūdesys, baimė ir t.t., neleidžia energijai judėti mūsų kūnu ir mūsų gyvenimu. Dar įdomiau yra tai, kad Colin‘as ir Jo Ann pirmiausia sukūrė keletą paprastų priemonių, naudojamų Radikaliam atleidimui patirti, o tik vėliau visą savo filosofiją susijusią su tuo, kaip ir kodėl šios priemonės veikia Colin‘as sudėjo į knygą tokiu pačiu pavadinimu – Radical Forgiveness, tapusią bestseleriu ir jau išverstą į daugybę kalbų. Priemonės, apie kurias kalbu yra Radikalaus atleidimo anketą (galima atsispausdinti nemokamai), audio procesas ir keletas specialių programų internete, visus juos (anglų kalba) galite rasti Colin‘o Tipping‘o svetainėje www.radicalforgiveness.com.

Colin‘as visada sako, kad jei dvasingumo negalima pritaikyti praktiškai – iš jo jokios naudos.

Radikalus atleidimas susideda iš penkių paprastų žingsnių, per kuriuos mes pereiname pildydami Radikalaus atleidimo anketą ar klausydami audio proceso. Pirmieji trys žingsniai:

 1. Savo aukos istorijos papasakojimas,
 2. Jausmų išgyvenimas ir įvardijimas
 3. Aukos istorijos išardymas

Tai tiek toli, kiek mums gali nuvesti tradicinis atleidimas. Šioje vietoje noriu truputį stabtelti ir pakalbėti apie skirtumą tarp tradicinio ir Radikalaus atleidimo.

Tradicinis atleidimas

Tradicinio atleidimo požiūriu įvykus kokiam nors nemaloniam įvykiui, mes esame auka, o kita pusė (žmogus ar organizacija) yra skriaudikas. Taigi būdami aukos vaidmenyje („Jis/ Jie mane apgavo, išdavė, nuvylė ir t.t.“) mes sakome, kad aš nukentėjau, bet žinau, kad atleidimas yra būtinas mano laimei ir sveikatai, todėl aš noriu atleisti savo skriaudikui. Tokiu atveju viduje grumiasi du esminiai troškimai:

–          Nors aš esu įskaudintas, bet noriu atleisti.

–          Tu mane nuskriaudei ir aš noriu tave nubausti!

Žmogiška logika remiantis jie prieštarauja vienas kitam, bet loginis pasirinkimas nelabai padės šiuo atveju, nes tai tebus savęs apgaudinėjimas. Nieko keisto, kad tradicinis atleidimas kartais užtrunka daugybę metų!

Kas yra Radikalaus Radikaliame atleidime?

Trumpai sugrįžkime prie penkių žingsnių, kuriuos minėjau prieš tai. Tris iš jų jau minėjau, ketvirtas ir penktas yra:

 1. Aukos istorijos perrašymas
 2. Naujos istorijos integravimas

„Kaip suprasti aukos istorijos perrašymas? Kas įvyko, įvyko, nėra čia ką perrašyti!”

Taip, tai, kas įvyko, iš tiesų įvyko, faktuose nieko nepakeisi, ir to visai nereikia. Viskas ko reikia, kad į mūsų gyvenimą ateitų radikalus atleidimas yra atvirumas, kad galbūt sielos, arba kaip Colin‘as sako, dvasinio intelekto lygmenyje bet kokia, net ir pati skaudžiausia situacija mūsų gyvenime turi prasmę ir ji turėjo įvykti būtent taip, kaip įvyko. Atvirumas galimybei, kad mano ir kitų situacijos dalyvių sielos arba dvasiniai intelektai susitarė sukurti tokį scenarijų, kuriame vieni bus aukos, kiti bus skriaudikai, nes kiekviena iš jų norėjo išgyventi būtent šią patirtį. Arba paprastai tariant, kad viskam, kas nutinka mūsų gyvenime yra priežastis, ir mes retai galime ją iš tiesų suvokti iki galo. Taigi:

jei mūsų dvasiniai intelektai iš anksto susitarė taip vienas su kitu pasielgti IŠ MEILĖS VIENAS KITAM, tuomet niekas nieko blogo man nepadarė ir ši situacija yra visiškai tobula.

Kiek iš jūsų dabar galvojat: – „Nesąmonė, mano dvasinis intelektas, turėjo būt apsipūtęs žolės, kad pasirinktų išgyventi šitą košmarą!“

Ir jūs visiškai teisūs – mūsų ego ir loginiam protui tai yra visiška nesąmonė, bet …

Jums visai nebūtina tikėti nei vienu žodžiu, viskas ko reikia – pasinaudoti vienu iš Radikalaus atleidimo įrankių ir stebėti, kaip jūsų gyvenimas keičiasi. Colin‘as pats yra be galo skeptiškas, jis dažnai sako – „Jei aš kiekvieną dieną nematyčiau, kad mano sukurti įrankiai teigiamai veikia daugybės žmonių gyvenimus, netikėčiau nei vienu savo žodžiu.“

Viskas, ko reikia, tai savyje rasti tiek atvirumo, kad pasakytume sau – „Ok, mano protas nėra pajėgus suvokti visko, kas vyksta mano gyvenime, ir galbūt yra galimybė, kad visam šitam Š… yra kažkokia prasmė, kurios nepajėgiu įžvelgti“. Iš savo ir kitų žmonių patirties žinau, kad nereikia visų priežasčių suvokti ir patikėti sąmoningai, tą už mus padaro mūsų dvasinis intelektas, būdamas beribis ir milijoną kartų išmintingesnis už mūsų mylimą, bet deja ribotą ego, be problemų atpažįsta tiesą šiame teiginyje ir priima tai kaip ženklą, kad esame pasirengę paleisti tą aukos energiją, kuri mus laiko prispaudus, gadina mūsų sveikatą, santykius, tikrai nepadeda būti sėkmingais ir laimingais.

Pasinaudodami vienu iš Radikalaus atleidimo įrankių, atlaisviname energiją ir tai atveda į palengvėjimą, ramybę ir atleidimą, kuris įvyksta iš karto. Per ilgesnį laiką, naudojantis Radikalaus atleidimo dvasine technologija (priemonėmis), savo gyvenime pradedame pastebėti esminius sisteminius pokyčius:

 • Išsisprendžia praeities ir dabartinės santykių krizės, problemos ir išbandymai.
 • Ištirpsta senų žaizdų (pzv., palikimo, seksualinės prievartos, atstūmimo, neištikimybės, išdavystės, fizinio smurto, gėdijimo, neteisybės, kraujomaišos, skyrybų, diskriminacijos ir t.t) toksinis skausmas
 • Ištirpsta pyktis ant tų žmonių, kurie mus įskaudino (pvz., tėvų, brolių / seserų, sutuoktinio, buvusio sutuoktinio, partnerių, vadovo, tarnautojų, valdžios, spaudos, bažnyčios, sektų, žmonių grupių, teisingumo sistemos, medicinos sistemos ir t.t.)
 • Išnyksta priklausomybė nuo buvimo auka ir nuolatinio kitų kaltinimo
 • Padeda išspręsti nutukimo, sukelto emocinių toksinų (skaitykite mano istoriją apie santykį su savo kūnu čia) problemą
  Padeda išspręsti daugybę sveikatos problemų susijusių su stresu ir neatleidimu.
 • Padeda išvengti potencialių vėžinių susirgimų, kurie susiję su neatleidimu ir nuslopintų emocijų.
 • Sumažėja konfliktų ir problemų darbe, su vadovais ir kolegomis, o tai atsiliepia asmeninei ir įmonės sėkmei.
 • Padeda išvengti patyčių ir diskriminacijos, išgyventi sielvartą padeda sumažinti mirties baimę

Kaip apie Radikalų gyvenimą sako Colin’as:

Neturi ką prarasti, išskyrus savo skausmą, o atrasti – tik naują įdomų ir jaudinantį gyvenimą!

happiness1Apie kitas Radikalaus gyvenimo strategijas kituose įrašuose…

Jei norėtumėte daugiau sužinoti apie Radikalų gyvenimą ar Radikalų atleidimą ir jį išbandyti, kreipkitės 867048656 arba seminaraimoterims@gmail.com

Komentarai

komentarai


Share This: