Pamąstymai apie laisvę

freedomYou can’t separate peace from freedom, because no one can be at peace unless he has his freedom! Malcolm X

Šiandien 25 metai, kaip gyvename LAISVOJE Lietuvoje. Su gimtadieniu Lietuva!

Kažkaip neišvengiamai šiandien mintys sukasi apie laisvę ir laisvės sąvoką, todėl nusprendžiau jomis pasidalinti.

Iš asmeninės perspektyvos

Visą sąmoningą gyvenimą pagrindinis variklis judėti į priekį man buvo laisvės troškimas. Daug metų nelabai gerai suvokiau, kokios laisvės link aš taip veržiuosi. Tiesiog skirtingais savo gyvenimo momentais suvokus, kad dūstu, kad manyje prabudo laisvės troškimas, viską metus bėgdavau jos ieškoti. Dabar man tai panašu į laukinės gamtos šauksmą, kurį net ir prijaukinta vilkė išgirsta ir nepajėgia atsispirti. Tai nebuvo pats konstruktyviausias būdas keisti savo gyvenimą, bet jis buvo vienintelis man žinomas.

Šią žiemą aš aiškiai suvokiau, į kokią laisvę taip veržiausi, – į laisvę būti savimi, laisvę jausti visus jausmus, kurie man kyla, nevertinant, nesmerkiant ir nenaikinant savęs.

Galbūt kažkam keistai gali pasirodyti toks atsakymas, bet manau ilgų paaiškinimų čia nereikia. Kiekvieną iš mūsų lytis, visuomenė, šeima, draugai, socialinis sluoksnis nesąmoningai riboja, verčia skirstyti jausmus į tinkamus ir netinkamus, dėtis kaukes. Tai nėra nei gerai, nei blogai. Tiesiog taip yra, šią dieną gyvename tokioje aplinkoje, kur ne visada ir ne visi mūsų jausmai yra priimti kitiems. Tai nėra pats blogiausias dalykas, daug blogiau, kai mes taip suaugame su savo kaukėmis, kad neberandam kelio į tuos jausmus, kuriuos taip ilgai siekėme paslėpti. Kiekvienam žmogui tai yra skirtinga, vieniems pyktis, kitiems pavydas, kitiems liūdesys ar vienatvės troškimas, jautrumas, švelnumas, baimė ir t.t.

Man šiame kelyje į asmeninę laisvę teko išlaisvinti ne vieną jausmą: baimę, pyktį, pavydą. Daug metų man atrodė, kad aš jų nejaučiu…. Teko galvot iš naujo ir iš naujo susipažinti su savimi, bei tomis savo dalimis, kurias buvau užmiršus.

Kam įdomu, kaip aš radau brūzgynais apaugusius keliukus į savo užmirštus jausmus, atsakymas paprastas – kūrybinė metodika SoulCollage® padėjo man išlaisvinti savyje kūrybines jėgas ir išmokė išreikšti save ne tik žodžiais, bet ir vaizdiniais. Radical Forgiveness (Radikalus atleidimas), suteikė drąsos ir reikiamas priemones, kurios padėjo atpažinti, priimti ir paleisti savo vidinius baubus.

Aš suprantu, kad mano nueitas kelias, tik dalis kelionės, nors ir labai svarbi dalis, bet visus, kurie kankinasi nelaisvėje labai kviečiu prisijungti prie manęs, pasinaudoti mano žiniomis ir patyrimu, nes keliauti laisvam, nors ir nelengvu keliu, yra daug paprasčiau…

Daugiau informacijos apie mano vedamus seminarus ir asmenines konsultacijas rasite čia.

Iš platesnės perspektyvos

girl with raised hands and broken chainsŠiandien, drąsiai ir su įkvėpimu kalbu apie asmeninę laisvę tik todėl, kad prieš 25 metus drąsūs vyrai ir moterys turėjo aiškią viltį ir viziją, sukurti laisvos ir nepriklausomos Lietuvos Respubliką.

 

Aš esu šios Respublikos vaikas ir pilietė, ir esu dėkinga kiekvienam sąmoningam žmogui, kuris tuo metu savo viltimis, maldomis, svajonėmis ir dainomis prisidėjo prie to, šis karštas troškimas taptų realybe. Ačiū jums!

Taip, gyvenimas mūsų šalyje nėra tobulas, bet parodykit man tokią vietą, kur jis yra tobulas? Aš didžiuojuosi savo kilme, savo šalimi ir džiaugiuosi savo veiklą vykdydama būtent čia, savo gimtoje šalyje. Esu paragavus emigrantės duonos, ir aš mielai renkuosi sunkesnį gyvenimą savo šalyje, nei nerūpestingą ir aprūpintą svetimoje. Čia mano širdis ilsisi ir džiaugiasi, čia aš niekada nesijaučiu atklydėle. O ateitis yra dabartinių mano minčių, svajonių ir veiksmų rezultatas, todėl tikiu, kad ji bus šviesi. J

Na toks gal kiek patriotinis įrašas, bet kaip visada tikras ir iš širdies.

Su Kovo 11-ąja mielieji!

Su meile,

Agnė

Komentarai

komentarai


Share This: